Nieuwbouw

In juli heeft Golf- en Businessclub De Scherpenbergh de omgevingsvergunning gekregen voor de uitbreiding van de accommodatie met een uitbouw van het bestaande clubhuis en een nieuw gebouw op de driving range. Draisma Bouw en Linthorst gaan het project uitvoeren en zij starten op 15 oktober. De bouw zal naar verwachting zeven maanden duren. De omgeving rond de gebouwen, waaronder de parkeerplaats, wordt ook vernieuwd.

 

 

 

Bouwplaats en bereikbaarheid

Samen met het bouwteam is een bouwplaatsinrichting opgesteld, die gevolgen heeft voor de toegang tot het hoofdgebouw. Op de bijgevoegde afbeelding is te zien waar de nieuwe gebouwen komen. Rondom deze plekken geldt een ruime veiligheidszone die niet betreden mag worden door personen die niets met de bouw te maken hebben. Dit betekent onder andere dat het aantal parkeerplaatsen tijdelijk afneemt:

  • De parkeerplaats achter de slagboom vervalt.
  • De parkeerplaatsen aan de clubhuiszijde zijn eenzijdig toegankelijk.
  • Een deel van de parkeerplaats aan de driving rangezijde wordt gebruikt voor materiaaltransport en is daardoor niet beschikbaar.
  • In verband met het bouwverkeer mag er niet aan de gehele linkerzijde (kant van hole 1) van de toegangsweg worden geparkeerd.
  • De parkeerruimte voor de tent, de tijdelijke entree en de toegang naar het terras wordt afgezet voor leveranciers en hulpdiensten. Hier mag niet worden geparkeerd.
  •          Omdat de nieuwbouw elektrisch plaatsvindt, wordt het beperkt mogelijk om gebruik te maken van de laadpalen.

 

Tijdelijke toegang en driving range

Tijdens de werkzaamheden wordt de benedeningang de toegang tot het clubhuis, bereikbaar via de weg langs de tent. Via de trap kom je vervolgens bij de receptie en het restaurant.

  • Mindervalide bezoekers kunnen het clubhuis betreden via het terras, dat tevens de tijdelijke route naar de Berkenbaan wordt.
  • De tent biedt ruimte voor het droog stallen van golfuitrusting.
  • Het terras en de toegangsroute worden ook gebruikt door leveranciers. Houd daarom altijd het looppad en het voorgelegen parkeergedeelte vrij.

 

De linkerzijde van de driving range – met twaalf matten, waarvan vier overdekt – wordt de tijdelijke driving range. De golflessen, waaronder de wintertrainingen, verhuizen naar de overzijde van de driving range. Hiervoor is een speciaal pad aangelegd dat begint in het bos tegenover de tijdelijke entree van het clubhuis.

De huidige chipping green is tijdens de bouw niet beschikbaar. De chipping green aan de rechterzijde van de driving range blijft wél open en is bereikbaar via het genoemde bospad.

 

Aanpassingen in het clubhuis

Het clubhuis blijft in gebruik, maar tijdens de bouw worden er aanpassingen gedaan. Om de hinder te beperken, worden deze werkzaamheden in de winter uitgevoerd.

  • De dameskleedkamer krijgt een make-over. In die periode wordt de herenkleedkamer gebruikt als algemene kleedruimte, met specifieke gebruiksregels.
  • De toiletten bij de huidige entree worden vernieuwd.
  • De huidige shop en receptie worden omgebouwd tot een wijnconcept.

 

Communicatie en voortgang

Hoewel de bouw strak gepland is, kunnen er tussentijds aanpassingen nodig zijn. We houden jullie daarom actief op de hoogte via directe berichten en onze socialmediakanalen.

 

Heeft u vragen? mail dan naar Joost Poppe | [email protected]